Certifikát FSC


FSC je prvým a aktuálne v najväčšej miere uznávaným systémom certifikácie lesov a drevených výrobkov. Systém ja založený na niekoľkých štandardoch - požiadavkách vytvorených členmi organizácie FSC AC. Tieto dokumenty popisujú zásady správneho hospodárenia s lesmi a spôsoby ich kontroly v teréne.

Tieto štandardy takisto opisujú zásady kontroly putovania surovín z lesov ku koncovému zákazníkovi spôsobom, ktorý zaručuje, že výrobky označované LOGOM FSC skutočne pochádzajú z lesov spĺňajúcich požiadavky FSC.

Proces certifikácie FSC

Certifikácia FSC je hodnotením zhody postupovania subjektu certifikácie (majiteľov a správcov lesov, firiem spracovateľského drevného priemyslu, obchodníkov, papierní, tlačiarní atď.) s normami príslušných štandardov systému FSC.

Hodnotenie je vykonávané nezávisle fungujúcimi certifikačnými jednotkami - majúcimi akreditáciu organizácie FSC. Ak je výsledok hodnotenia pozitívny - certifikačná jednotka priznáva certifikát s individuálnym identifikačným číslom, ktorý zmocňuje certifikovaný subjekt používať prijaté vyhlásenie (na predajných dokladoch) a etikety (na výrobkoch, obaloch, reklamných materiáloch) systému FSC.

Certifikát je udeľovaný na 5 rokov, v čase ktorých minimálne každý rok certifikačná jednotka kontroluje súlad postupovania certifikovaného subjektu so štandardami systému FSC.

V prípade zistenia nedostatkov v požiadavkách FSC, odporúča audítor vykonanie nápravných činností v podobe Odporúčania Nápravných Činností. Odporúčanie audítora, v súvislosti s rozsahom zistených nezrovnalostí môžu byť klasifikované ako Zásadné alebo Druhoradé:


a) Druhoradé nezrovnalosti dočasného charakteru a tie, ktoré neobsahujú veľký povrch je možné eliminovať v priebehu 12 mesiacov, a v niektorých prípadoch v termíne 2 rokov.

b) Zásadné nezrovnalosti sa musia odstrániť v priebehu 3 mesiacov (výnimočne 6) a sú podmienkou na získanie/predĺženie certifikátu FSC.


Po každom audite FSC, je jednotka povinná sprístupniť report z priebehu certifikačného procesu. Reporty sú dostupné v medzinárodnej databáze vlastníkov certifikátov na webových stránkach info.fsc.org

Popis pochádza z webových stránok: http://pl.fsc.org

Názory a připomínky

Hodnotenie obchodu 5 z 5 hviezdičiek.
Priemerné hodnotenie založené na 168 komentároch.

Nepodnikáme žiadne kroky na zabezpečenie toho, že recenzie pochádzajú od ľudí, ktorí výrobok používali alebo si ho zakúpili.
recenzie od Stanislava

recenzie od Jolana

recenzie od Lubos

recenzie od Silvia

ODBORNÍ KONZULTANTI

Naši konzultanti tvoria profesionálny tím ľudí, ktorí vám poskytnú úplne vyčerpávajúce odpovede a pomôžu vám vybrať to najlepšie...

DODANIE S VYNESENÍM

Naša ponuka zahŕňa aj výnos nábytku do bytu alebo domu klienta a tiež montáž nábytku na mieste určenia...

RYCHLÉ ODOSLANIE

Náš nábytok dodávame na miesto vlastnými dopravnými prostriedkami, v krátkej dobe, so zachovaním bezpečnosti zásielok...

BEZPEČNÉ PLATBY

Jednou z obľúbených foriem platieb za nakúpený tovar je platba pri odbere tovaru, ktorá zaručuje pokojnú a bezpečnú transakciu...