Ako by sme sa mali starať o nábytok v závislosti na konečnej úprave?Powierzchnia mebliLakovaný nábytok

Drevený nábytok je snom mnohých ľudí, pridávajú čaro každému priestoru, ale vyžaduje zručnosti riadnej starostlivosti. Najbežnejšiou úpravou nábytku je lakové moridlo alebo krycí náter - preto na trhu je k dispozícii veľmi veľa prostriedkov pre starostlivosť o tento typ nábytku. Pre čistenie takého nábytku môžete použiť vlhkú handričku a detergenty na umývanie riadu, alebo univerzálnu kvapalinu. Prostriedky, špeciálne navrhnuté pre starostlivosť o lakovaný nábytok sú všetkého druhu mlika, spreje alebo pasty.

Voskovaný nábytok

Voskovaný nábytok je pokrytý, ako názov napovedá, vrstvou vosku. Pri ich ošetrovaní stojí za to využiť mlieko, v ktorého zložení je o.i. ​​vosk. Povrch voskovaného nábytku by mala byť utieraný mäkkou bavlnenou handričkou. Aby sa zabránilo vzniku farebných škvŕn alebo rozpustení vrstvy vosku na nábytok neukladajte horúce alebo vlhké predmety. Avšak, v prípade, že došlo k poškodeniu povrchu, je nutné, aby opätovne voskovať poškodenú časť. Nepoužívajte vlhké handričky, agresívne chemické čistiace prostriedky, napr. kuchynské čistiace prostriedky, pretože môžu spôsobiť odfarbenie a poškodenie nábytku. Tiež nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky, ktoré by mohli ničiť povrchy nábytku. Neodporúčame používať príliš intenzívne prostriedky pre starostlivosť a údržbu. Vyvarujte sa priameho ukládania na lakované povrchy horúcich predmetov. Voskovaný nábytok vyžaduje pravidelnú obnovu. Pravidelne aplikovať na suchý a čistý nábytok tenkú vrstvu vosku bavlnenou handričkou. Po zaschnutí vyleštite nábytok. Všeobecne platí, že pri voskovanom nábytku je treba sa vyhýbať veľkému množstvu vlhkosti. Prach s voskovaného nábytku by mal byť odstránený mäkkou handričkou, aby sa zabránilo jeho vstupu do štrukúry drevenice. Handrička môže byť mierne vlhká.

Olejovaný nábytok

V prípade naolejovaného nábytku sa odporúča trieť každé 2-3 mesiace čistou handričkou namočenou v oleji. Toto ošetrnie je nielen skvelá údržba nábytku, ale umožňuje dôkladné čistenie. Vzhľadom k tomu, že drevený nábytok absorbuje olej veľmi pomaly, trenie je potrebné vykonávať systematicky v intervale 2-3 mesiacov. Tak na povrchu vzniká nová ochranná vrstva, ktorá nakoniec preniká do hlbších častí dreva. Ošetrenie olejovania dreveného nábytku, spôsobuje, že získava lepší vzhľad, škvrny a škrabance sa stavajú neviditeľné a to isté drevo je ťažšie. Voskovaný a olejovaný nábytok sú stále viac populárne, vzhľadom k ich ekologickému charakteru. Vo väčších obchodoch a hypermarketoch ľahko nájdeme prípravky na údržbu tohto typu nábytku.

Názory a připomínky

Hodnotenie obchodu 5 z 5 hviezdičiek.
Priemerné hodnotenie založené na 187 komentároch.

Nepodnikáme žiadne kroky na zabezpečenie toho, že recenzie pochádzajú od ľudí, ktorí výrobok používali alebo si ho zakúpili.
Dubová stolička 03 Eko koža recenzie od Peter

Som spokojný s kvalitou, kvalita je vysoká, zamestnanci sú milí a ochotní. Už sme u Vás v minulosti nakupovali a budeme nakupovať znova.

Guľatý stôl dubový 04 rozťahovací recenzie od Alžbeta

Tovar prišiel podľa plánu. Výrobok vyzerá pekne.

Dubový stôl Klasický 02 A rozkladací recenzie od Lukáš

Ďakujem za doručenie stola do môjho bytu a za celkovú ústretovosť. Stôl je naozaj veľmi krásny.

Dubová stolička 02d recenzie od Mário

Všetko bolo v úplnom poriadku a stolička mi už slúži k úplnej spokojnosti.

Regál dubový Malaga 02 2d recenzie od Matej

Transakcie boli spoľahlivé a rýchle. Regál je kvalitný.

Dubová RTV skrinka Steel 03 (2d vysoká) recenzie od Miroslav

Dodávka prebehla podľa plánu, nábytok je v poriadku, dopravca ho doručil do domu, pomohol ho rozbaliť a skontrolovať. Chválim a s čistým svedomím odporúčam každému.

Dubová lavice Vernalis 01 recenzie od Slavka

Všetko prebehlo v poriadku, ako s doručením, tak aj s oddelením služieb zákazníkom.

Dybový nočný stolík Modern 01 recenzie od František

Zákaznícky servis bol vynikajúci, nebol problém zmeniť objednávku a najmä dvakrát zmeniť adresu dodania. Nábytok je veľmi kvalitný.

ODBORNÍ KONZULTANTI

Naši konzultanti tvoria profesionálny tím ľudí, ktorí vám poskytnú úplne vyčerpávajúce odpovede a pomôžu vám vybrať to najlepšie...

DODANIE S VYNESENÍM

Naša ponuka zahŕňa aj výnos nábytku do bytu alebo domu klienta a tiež montáž nábytku na mieste určenia...

RYCHLÉ ODOSLANIE

Náš nábytok dodávame na miesto vlastnými dopravnými prostriedkami, v krátkej dobe, so zachovaním bezpečnosti zásielok...

BEZPEČNÉ PLATBY

Jednou z obľúbených foriem platieb za nakúpený tovar je platba pri odbere tovaru, ktorá zaručuje pokojnú a bezpečnú transakciu...